21 October 16:51 (Africa/Lagos)

Handball Live Scores

R Refresh |

AUSTRIA: HLA
19:00 Bregenz - Bruck
19:00 Krems - Alpla Hard
19:30 Aon Fivers - Ferlach
20:20 Schwaz - Linz
AUSTRIA: WHA Women
19:00 Dornbirn/Schore - Atzgersdorf W
19:00 Trofaiach W - St. Polten W
19:00 Wr. Neustadt W - Korneuburg W
BELGIUM: Division 1
20:00 Tournai - Haacht
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Premijer Liga
19:00 Bosna Visoko - Sarajevo
19:00 Izvidac - Gorazde
19:00 Kakanj - Derventa
19:00 RK Konjuh - Doboj
19:00 Slavija - Borac
19:00 Vogosca - Maglaj
BULGARIA: A RHG
15:00 Pirin - Lokomotiv Varna
16:00 Spartak Varna 32-23 Lokomotiv Gorna
advertisement -
CROATIA: Premijer liga
18:00 Karlovac - Umag
19:00 Gorica - Metalac
19:00 Vinkovci - Varazdin
19:00 Zamet 27-28 Sesvete
DENMARK: 1. Division
14:45 FIF 22-23 Randers
15:00 HOJ 21-28 Odder
DENMARK: 1. Division Women
14:00 Bjerringbro W 25-26 Sonderjyske W
14:30 Lyngby W 22-21 Fredericia W
15:00 EH Aalborg W 23-22 Vendsyssel W
DENMARK: 888ligaen
15:00 Arhus 29-25 Mors
16:00 Aalborg 32-22 Ribe
16:00 GOG 26-19 Sonderjyske
16:10 Bjerringbro/Sil 27-27 Skjern
16:10 Kolding 23-32 Tonder
DENMARK: HTH GO Ligaen Women
15:00 Ajax Kobenhavn 24-33 Randers W
EUROPE: BENE-League
19:15 Aalsmeer - Quintus
20:00 Eurotech/Bevo - Limburg Lions
20:15 Bocholt - KRAS/Volendam
20:15 Hasselt - Tongeren
20:15 Nelo - Sasja KV
20:15 Vise 34-28 Hurry
EUROPE: Challenge Cup Women
19:00 RK Bor W (Srb) 3-2 Krivaja W (Bih)
EUROPE: Champions League Women - Group Stage
16:00 Rostov W 9-16 Gyor W
1st Half Metz W 25-29 Buducnost W
Half Time Larvik W 7-7 Vardar SCBT W
EUROPE: EHF Cup Women - Qualification
16:00 Bruhl W - Zvenigorod W
18:00 Besancon W - Silkeborg
18:00 Blomberg - Lippe W
18:00 Copenhagen W - Dijon W
18:00 Most W - Dalfsen W
18:00 Vaci W - Buxtehuder SV W
18:15 BNTU Minsk W - Tertnes W
EUROPE: MOL Liga Women
15:00 Ostrava W - Presov W
17:30 Olomouc W - Michalovce W
18:00 Banovce W - Pisek W
EUROPE: SEHA Liga
1st Half Celje (Slo) 20-23 Vardar (Mac)
FINLAND: SM-sarja Women
14:00 HIFK W - Atlas W
FRANCE: Coupe de la Ligue
17:15 Nantes - St. Raphael
18:00 Aix - Cesson Rennes
20:00 Dijon - Montpellier
20:00 Selestat - Nice
20:30 Tremblay - Dunkerque
FYR OF MACEDONIA: Superleague
18:00 Eurofarm Rabotn - RK Borec
18:00 Radovis - Met. Skopje 2
19:00 Ohrid 25-25 Tinex Prolet Sk
GERMANY: 1. Bundesliga Women
17:30 Bensheim - Auerbach W
17:30 Rodertal W - Leverkusen W
19:00 Bad Wildungen W - BVB Dortmund W
19:00 Nellingen W - Neckarsulmer W
GERMANY: 2. Bundesliga
19:15 Hamm - Westfalen
19:30 Dessauer - Elbflorenz
19:30 Eisenach - Bietigheim
19:30 Rimpar - Bergischer
19:30 Saarlouis - Coburg 2000
20:00 Konstanz - Wilhelmshavener
GERMANY: 2. Bundesliga Women
18:00 Kirchhof W - Grobenzell W
18:00 Waiblingen W - Beyerohde W
19:00 Fuchse Berlin W - Rosengarten
19:30 Werder Bremen W 21-30 Halle
GERMANY: Bundesliga
14:05 Fuchse Berlin - Kiel
HUNGARY: NB I
13:30 Szeged - Telekom Veszpre
18:00 Balatonfuredi - Vaci
18:00 Budakalasz - Oroshazi
18:00 Dabas - Csurgoi
18:00 Komloi - Eger
ITALY: Serie A
17:00 Albatro - Benevento
18:00 Valentino Ferra - Ragusa
18:30 Modena - Romagna
19:00 Carpi - Cingoli
19:00 Malo - Trieste
19:00 Meran - Brixen
19:00 Mezzocorona - Pressano
19:00 Noci - Fondi
20:00 Molteno - Cassano
20:30 Cologne - Padova
21:00 Tavarnelle 44-27 Teramo
LATVIA: SynotTip Virsliga
13:00 Dobeles Tenax 24-27 ASK/LSPA
14:00 Latgols 26-22 HK Ogre/Miandum
LITHUANIA: Lietuvos Lyga
13:00 Alytaus 21-31 Gubernija
13:00 Vilnius 50-20 Granitas Kaunas
13:00 Zemaitijos Drag 47-22 Varenos
14:00 Kaunas Universi - Utena
MONTENEGRO: Prva liga
16:00 Komovi - Mojkovac
18:00 Partizan Tivat - Lovcen
NETHERLANDS: Eredivisie
20:00 Emmen - Targos Bevo 2
20:30 Aristos - Hellas
20:30 Rotterdam - Aalsmeer 2
20:30 Smezo/BFC - Houten
20:40 Arnhem 18-16 Waalwijk
NORWAY: 1. Division
13:00 Viking TIF 25-40 Runar
14:00 Haslum IL - Naerbo
16:00 St. Hallvard 25-19 Lillestrom
NORWAY: 1. Division Women
15:00 Fana W 29-33 Forde W
15:00 Viking W 18-41 Aker W
NORWAY: Grundigligaen
2nd Half Fyllingen 29-31 Haslum HK
POLAND: Superliga Women
16:00 Koscierzyna W - MKS Perla Lubli
17:00 Piotrcovia W - Pogon Szczecin
18:30 Jelenia Gora W - Koszalin W
19:00 Kielce W - Start Elblag W
PORTUGAL: 1a Divisao Women
19:00 Alcanena W - CS Madeira W
19:00 Barros W - Maiastars W
19:00 Colegio de Gaia - Alavarium W
20:00 Leca W - Juvelis W
21:00 Assomada W - Madeira SAD W
22:00 Academico W 29-23 Joana
ROMANIA: Liga Nationala Women
11:00 Bistrita W 24-20 Cluj W
15:00 Rapid Bucuresti - Danubius Galati
17:00 Magura Cisnadie - Unirea Slobozia
SERBIA: Superliga
18:00 Mokra Gora - Crvena zvezda
18:00 Obilic Beograd - Samot
18:30 Metaloplastika - Sloga
19:00 Jugovic - Spartak Vojput
19:00 Rudar Kostolac - Zeleznicar
20:00 Partizan Belgra - Pozarevac
SLOVAKIA: Extraliga
18:00 Presov B - SKP Bratislava
SLOVENIA: 1. NLB Liga
18:00 Krka - Jeruzalem Ormoz
19:00 Dobova - Koper
19:00 Ribnica - Smartno
20:00 Loka - Trimo Trebnje
SLOVENIA: 1.A DRL Women
17:45 Zagorje W - Dezele W
18:00 Krka W - Koper W
19:00 Zalec W - Aklimat Ptuj W
20:00 Ajdovscina W 17-9 Kozina W
SPAIN: Division de Honor Plata
16:30 Barcelona II - Bordils
17:30 Alcobendas - Covadonga
18:00 Palma del Rio - Nava
18:30 Ciudad Real - Amenabar
18:30 Torrelavega - Agustinos Alica
19:00 Villa de Aranda - BM Madrid
19:30 Lanzarote - BM Sinfin
20:30 Los Dolmenes - Cisne
SPAIN: DivisiĆ³n de Honor Women
18:00 Bera Bera W - BMC Mavi Nuevas
18:00 BM Base Villave - Puig d'en Valls
18:00 Elche - Mustang W
18:00 Porrino W - BM Granollers W
19:30 Valencia W - Malaga W
19:30 Zuazo Barakaldo 29-27 Castellon W
SPAIN: Liga ASOBAL
18:30 Puerto Sagunto - Huesca
19:00 CD Bidasoa Irun - Morrazo Cangas
19:30 Zamora - La Rioja
2nd Half Anaitasuna 15-14 Ademar
2nd Half Granollers 15-16 Cuenca
2nd Half Quabit Guadalaj - Benidorm
SWEDEN: Allsvenskan
16:00 Alstermo 37-23 Linkoping
16:00 Rimbo - Tumba
17:00 Country 25-16 IFK Ystads
SWEDEN: Allsvenskan Women
14:00 Karra W 24-21 Sparvagens W
15:30 Soder W 26-35 Torslanda W
SWEDEN: SHE Women
14:00 Skovde W 25-30 Heid W
SWITZERLAND: SPL Women
16:00 Kreuzlingen W - Rotweiss Thun W

R Refresh