24 February 03:07 (Africa/Lagos)
Sponsored links

Basketball Live Scores

R Refresh |

AFRICA: World Cup - Qualification - First round
14:00 Ivory Coast - Senegal
16:30 Nigeria - Rwanda
16:30 Central African - Mozambique
19:00 Mali - Uganda
AMERICA: World Cup - Qualification - First round
01:00 Argentina 83-88 Uruguay
05:00 USA - Cuba
1st Quarter Mexico 6-7 Puerto Rico
2nd Quarter Panama 36-27 Paraguay
ASIA: ABL
08:00 Formosa Dreamer - Eastern Long Li
AUSTRIA: Zweite Liga
17:00 Celovec - Basket2000 Vien
17:30 Villach - Jennersdorf
18:00 Basket Flames - Worthersee Pira
18:30 Dornbirn Lions - St. Polten
18:30 Salzburg - Vienna Timberwo
BELARUS: Premier League
12:00 Borisfen - Impuls
advertisement -
BELGIUM: Top Division Women - Championship Group
20:00 Sint - Katelijne
20:30 Braine W - Charleroi W
20:30 Liege W 72-76 Namur W
BRAZIL: LBF Women
00:00 Blumenau W - Sampaio W
21:00 Sao Bernardo W - Vera Cruz W
23:00 Presidente Venc 101-115 Funvic W
BRAZIL: NBB
00:15 Campo Mourao - Sorocabana
18:00 Cearense - Mogi
CANADA: NBL
00:00 Cape Breton Hig 108-104 Halifax
4th Quarter Windsor 75-88 KW Titans
CANADA: U Sports
00:00 Concordia - Laval
01:00 Cape Breton 74-89 Acadia
01:00 UPEI - StFX
02:00 Bishop's - Concordia
19:00 Memorial - Saint Marys
21:00 McGill - UQAM
23:00 UNB - Dalhousie
CANADA: U Sports - Play Offs
00:00 Alberta - Lethbridge
01:00 Calgary - UBC
20:00 Western - Windsor
CHINA: WCBA Women - Play Offs
11:30 Beijing W - Shanghai W
11:30 Shanxi Xing Rui - Guangdong W
DENMARK: Dameligaen Women
15:00 Stevnsgade W - Lemvig W
16:00 Horsholm W - Virum W
EUROPE: Alpe Adria Cup - Play Offs
18:00 Brno - Helios Domzale
EUROPE: EEWBL Women - Play Offs
13:00 Liepajas Papirs - TTT Riga W
FINLAND: Korisliiga Women
13:00 Tapiolan Honka - PeKa W
GERMANY: DBBL Women
19:00 Marburg W - Veilchen W
19:00 TV Saarlouis W - Heidelberg W
GERMANY: Pro A
19:00 Baunach - Nurnberger
19:00 Ehingen - Phoenix Hagen
19:00 OrangeAcademy - Chemnitz
20:00 Hamburg - Crailsheim
20:00 Kirchheim - Heidelberg
20:00 Paderborn - Hanau
20:00 PS Karlsruhe - Trier
GREECE: A2
16:00 AEL 1964 B.C. - AS Karditsas
16:00 Arkadikos - Ermis Agias
16:00 Holargos B.C. - Kastoria
16:00 Iraklis - Apollon Patras
16:00 Lefkadas - Psychikou
16:00 Maroussi - Papagou
16:00 Peristeri - Ethnikos Piraeu
HUNGARY: Division 1 Women
16:00 Ujbuda BEAC W - UNI Gyor W
18:00 Atomeromu Szeks - Vasas Csata W
18:00 MTK Budapest W - PINKK
18:00 PEAC - Pecs W
19:15 Miskolc W - ZTE NKK W
ICELAND: Premier League Women
17:30 Breidablik W - Snaefell W
17:30 Keflavik W - Njardvik W
17:30 Valur W - Stjarnan W
INDONESIA: IBL
07:00 Garuda Bandung - Bimasakti
09:00 Surabaya - Satya Wacana
11:00 Satria Muda - NSH Jakarta
13:00 Hangtuah - Pelita Jaya
IRELAND: SuperLeague
19:00 Killester - UCC Demons
20:00 DCU Saints - Maree
21:00 KUBS - Eanna
21:00 Tralee Warriors - GCD Swords Thun
ITALY: A2 East
20:30 Assigeco Piacen - Ravenna
ITALY: A2 West
17:00 Eurobasket Roma - Reggio Calabria
20:30 Cagliari - Siena
KAZAKHSTAN: National League
12:00 Atyrau - Kapshagay
LATVIA: LBL
16:00 Betsafe/Liepaja - Valmiera/ORDO
18:30 Jekabpils - Jurmala
LITHUANIA: LMKL Women
14:00 Aistes LSU Kaun - Vilkmerge W
14:00 Kibirkstis Viln - Kaunas W
LITHUANIA: NKL
14:00 Palanga Triobet - Perlas
15:00 Delikatesas Jon - Taurage
15:00 Jazz Ktu Kaunas - Mazeikiai
15:00 Laivite Klaiped - Zalgiris Kaunas
15:00 Sakiai Vytis - Ezerunas
15:00 Silute - Telsiai
15:00 Suduva - Mantinga
MONTENEGRO: Prva A Liga
18:00 Lovcen Cetinje - Primorje
18:00 Studentski Cent - Tivat
18:00 Sutjeska - Jedinstvo
18:00 Ulcinj - Danilovgrad
NORWAY: BLNO
16:00 Froya - Kongsberg Miner
16:00 Nidaros Jets - Ammerud
NORWAY: Kvinneligaen Women
16:00 Asker W - Gimle W
PHILIPPINES: Philippine Cup
10:00 Magnolia Hotsho - Meralco Bolts
POLAND: 1. Liga
17:00 Politechnika Kr - Leszno
17:00 Poznan - Bydgoszcz
17:30 Pogon Prudnik - Nysa Klodzko
18:00 Kotwica Kolobrz - Kutno
18:00 Notec - Spojnia
18:00 Siarka - KK Warszawa
19:00 GKS Tychy - Lancut
POLAND: Energa Basket Liga Women
18:00 Sosnowiec W - Gorzow W
18:00 Widzew Lodz W - Ostrow Wielkopo
SERBIA: First League
16:00 KK Dynamic - Radnicki
18:00 KK Metalac - Vrsac
18:00 Zlatibor Cajeti - Tamis Petrohemi
19:00 Borac - KK Dunav
20:00 Vojvodina Novi - Sloga
SLOVAKIA: Extraliga Women - Losers stage
18:00 Samorin W - Banska Bystrica
SLOVAKIA: Extraliga Women - Winners stage
17:00 Ruzomberok W - Poprad W
18:00 Piestanske Cajk - Good Angels Kos
SLOVENIA: 1. SKL Women
17:00 Athlete Celje W - Maribor W
17:00 Jezica W - Konjice W
17:30 Grosuplje W - Triglav W
19:00 ZKK Domzale W - Ilirija W
SOUTH KOREA: WKBL Women
09:00 S - Birds W
SPAIN: LEB Oro
18:15 Prat Joventut - Oviedo
SPAIN: LEB Plata
17:00 Zamora - Real Murcia
18:00 Moron - L'Hospitalet
18:30 Granada - La Roda
19:00 Avila - Agustinos
SPAIN: Liga Femenina Women
19:00 Sant Adria W - Zaragoza W
SWEDEN: Basketligan Women
14:30 Lund W - Norrkoping W
15:00 Telge W - Visby W
15:00 Uppsala W - Lulea W
SWITZERLAND: LNAF Women
17:30 Helios VS W - Fribourg W
17:30 Portes du Solei - Riva Basket W
17:45 Winterthur W - Bellinzona W
TURKEY: TB2L - First stage
13:00 Manisa - Erzurum BSB
14:00 Efe Spor - Merkezefendi
14:00 Mugla - Bornova
14:00 Rota Koleji - Kepez Bld.
14:30 Fethiye Bld. - Tenis Eskrim Da
14:30 Mersin BSB - Bolu Spor
15:00 Gemlik - Final Spor
15:30 FMV Isikspor - Haliliye
16:00 UPS Spor - Mamak Bld.
16:30 Inegol Bld. - Bilecik
TURKEY: TBL
15:00 Ankara D.S.I. - Turk Telekom
15:00 Duzce Belediye - Bandirma Kirmiz
15:00 Samsun - Aliaga Petkim
16:00 Afyon Belediye - Bursaspor
16:00 Akhisar Belediy - Antalyaspor
UNITED KINGDOM: WBBL Women
16:45 Oaklands Wolves - Sheffield Hatte
17:00 Manchester Myst - Caledonia Pride
18:30 Nottingham Wild - Cardiff Met Arc
19:00 Leicester Rider 87-103 Durham Palantin
USA: NBA
03:00 Denver Nuggets - San Antonio Spu
03:00 Phoenix Suns - Los Angeles Cli
03:00 Utah Jazz - Portland Trail
04:30 Los Angeles Lak - Dallas Maverick
23:00 Philadelphia 76 110-112 Orlando Magic
2nd Quarter Memphis Grizzli 57-59 Cleveland Caval
3rd Quarter Toronto Raptors 55-54 Milwaukee Bucks
4th Quarter Detroit Pistons 103-85 Boston Celtics
4th Quarter Indiana Pacers 96-112 Atlanta Hawks
4th Quarter Washington Wiza 68-77 Charlotte Horne
Half Time Houston Rockets 49-54 Minnesota Timbe
Half Time New Orleans Pel - Miami Heat
USA: NBA G League
01:00 Canton Charge 118-123 Fort Wayne Mad
01:00 Greensboro Swar 100-80 Grand Rapids Dr
01:00 Lakeland Magic 109-113 Maine Red Claws
19:00 Memphis Hustle - Reno BigHorns
21:00 Westchester - Raptors 905
2nd Quarter Texas Legends - Northern Arizon
3rd Quarter Oklahoma City B 57-59 Austin Toros Sp
Half Time Iowa Wolves 53-57 Rio Grande Vall
Half Time Windy City Bull 37-48 Erie BayHawks
Overtime Long Island Net 57-50 Wisconsin Herd
USA: NCAA
00:00 Citadel - Mercer
00:00 Alabama - Arkansas
00:00 Belmont - Tennessee State
00:00 Cornell - Brown
00:00 Florida A&M - N. Carolina A&T
00:00 George Mason - Massachusetts
00:00 Hampton - Morgan State
00:00 Kent State - Bowling Green
00:00 Oklahoma - Kansas State
00:00 Prairie View A& - Alabama State
00:00 Princeton - Dartmouth
00:00 Richmond - Saint Josephs
00:00 St. Marys (CA) - Santa Clara
00:00 UALR - Appalachian St.
00:00 West Virginia - Iowa State
00:15 Duke - Syracuse
00:30 Toledo - Central Michiga
00:30 Alcorn State - Southern Univ.
00:30 Grambling St. - Ark Pine Bluff
01:00 Columbia - Brown
01:00 Cornell - Yale
01:00 East Ten. State - Wofford
01:00 NC Greensboro - UT Chattanooga
01:00 Niagara - Marist
01:00 Penn - Dartmouth
01:00 Princeton - Harvard
01:00 Quinnipiac - St. Peters
01:00 Rhode Island - Dayton
01:00 VMI - Samford
01:00 Western Carolin - Furman
02:00 Illinois (Chi.) - Northern Kentuc
02:00 Indiana - Ohio State
03:00 Ball State - Western Michiga
03:00 Iona - Manhattan
18:00 DePaul - Marquette
18:00 Duquesne - Davidson
18:00 Eastern Michiga - Northern Illino
18:00 Georgetown - Providence
18:00 Maryland - Michigan
18:00 South Florida - Tulane
18:00 St. John's (N.Y - Seton Hall
18:00 TCU - Baylor
18:00 UMBC Retrievers - UMass Lowell
19:00 Fairfield - Monmouth
19:00 Ole Miss - Tennessee
19:00 Virginia Tech - Louisville
20:00 Akron - Miami (Ohio)
20:00 American Univer - Bucknell
20:00 Army - Boston U.
20:00 Colgate - Holy Cross Crus
20:00 Detroit - Wisc. Green Bay
20:00 Evansville - Southern Illino
20:00 Georgia - LSU
20:00 Liberty - High Point
20:00 LIU Brooklyn - Sacred Heart
20:00 Loyola Chicago - Illinois State
20:00 Miami (FL) - Boston College
20:00 Morehead State - Eastern Kentuck
20:00 Navy - Loyola Maryland
20:00 Nebraska O. - North Dakota St
20:00 SMU Mustangs - Wichita State
20:00 St. Francis (PA - Robert Morris
20:00 Texas - Oklahoma State
20:00 William & Mary - Charleston
20:00 Winthrop - Char. Southern
20:30 Creighton - Villanova
20:30 Southern Utah - Sacramento Stat
20:30 Texas A&M - CC
20:30 Utah Utes - USC
21:00 Clemson - Georgia Tech
21:00 Drake - Valparaiso
21:00 Longwood - Radford
21:00 Oakland - Wisc. Milwaukee
21:00 Wake Forest - Notre Dame
21:30 Buffalo - Ohio
21:30 Central Connect - St. Francis Bro
21:30 Mississippi St. - South Carolina
22:00 Air Force - Utah State
22:00 Bethune Cookman - Savannah State
22:00 Binghamton - Hartford
22:00 Bradley - Indiana State
22:00 Delaware - James Madison
22:00 Drexel - NC Wilmington
22:00 Fordham - La Salle
22:00 Hofstra - Towson
22:00 Howard - Delaware State
22:00 Loyola Marymnt - Pacific
22:00 Md. - East. Shore
22:00 Mount St. Mary' - Wagner
22:00 North Dakota - Northern Colora
22:00 Northern Iowa - Missouri State
22:00 Northwestern St - SE Louisiana
22:00 Pittsburgh - Virginia
22:00 South Carolina - N. Carolina Cen
22:00 Vanderbilt - Texas A&M
22:15 Eastern Illinoi - Siu Edwardsvill
22:15 Texas Tech - Kansas
22:30 California - Washington
22:30 Campbell - Presbyterian
22:30 Fairleigh Dicki - Bryant
22:30 Gardner Webb - UNC Asheville
22:30 Mcneese State - Houston Baptist
23:00 Abilene Christi - Central Arkansa
23:15 Southeast Misso - UT Martin
23:15 Troy - Louisiana Monro
23:15 UT Arlington - Georgia State
23:30 Texas State - Georgia Souther

R Refresh