22 April 15:12 (Africa/Lagos)
Sponsored links
We've proudly anounce that, now you can use our "Odds comparison". On the games list you'll see "Odds" link for each match.
goal Utenis Utena Goaaal! [3-1]
goal Inter Milan Goaaal! [0-1]

Basketball Live Scores

R Refresh |

ARGENTINA: Liga A
02:00 Comunicaciones 89-91ot Argentino
02:00 Obras Sanitaria 85-80 Ferro
02:30 Estudiantes 74-59 Salta
ASIA: ABL - Play Offs
4th Quarter Alab Pilipinas 119-120 Mono Vampire
AUSTRALIA: SEABL
06:00 Ballarat 79-75 NW Tasmania
06:00 Diamond Valley 74-83 Dandenong
06:30 Nunawading 73-63 BA CoE
06:30 Sandringham 97-102 Hobart
AUSTRALIA: SEABL Women
04:00 Ballarat W 88-93 Launceston W
04:00 Diamond Valley 79-77 Dandenong W
04:30 Sandringham W 100-68 Hobart W
AUSTRIA: ABL
17:00 Swans Gmunden - Kapfenberg Bull
17:00 Wels - Furstenfeld
18:00 Graz UBSC - Traiskirchen Li
advertisement -
BAHRAIN: Premier League - Play Offs
18:15 Al Ahli 55-54 Al Manama
BELGIUM: EuroMillions Basketball League
3rd Quarter Oostende 9-17 Liege
BRAZIL: LBF Women
20:00 Santo Andre W - Sampaio W
21:00 Sao Bernardo W 86-101 Uninassau W
23:00 Presidente Venc - Blumenau W
BRAZIL: NBB - Play Offs
1st Quarter Paulistano 70-68 Cearense
CANADA: NBL - Play Offs
00:00 Halifax 77-67 Moncton
23:30 St. John's Edge 121-79 London
CHILE: LNB - Play Offs
01:00 Las Animas 100-88 Leones Quilpue
CHINA: CBA - Play Offs
13:35 Liaoning 95-69 Zhejiang Guangs
CROATIA: A1 Liga
12:00 Hermes - Zagreb
CZECH REPUBLIC: NBL - Play Offs
18:00 Usti n. Labem - Pardubice
ESTONIA: Korvpalli Meistriliiga - Play Offs
17:00 Tallinna Kalev - Rapla
EUROPE: Euroleague Women - Play Offs
17:00 Dynamo Kursk W - Yakin Dogu Univ
20:00 Ekaterinburg W 9-6 Euroleasing Sop
FINLAND: Korisliiga - Play Offs
1st Quarter BC Nokia 46-51 Kauhajoen Karhu
FINLAND: Korisliiga Women - Play Offs
3rd Quarter Lappeenranta W - PeKa W
FRANCE: LNB
18:30 Levallois - Dijon
FRANCE: Pro B
17:00 Roanne - Nancy
FYR OF MACEDONIA: Superleague - Winners stage
19:00 Kumanovo - MZT Skopje
GEORGIA: Superleague
16:30 Batumi RSU - Delta
16:30 Kutaisi 65-49 Mgzavrebi Tbili
GERMANY: BBL
17:30 Basketball Brau - Alba Berlin
17:30 Frankfurt - Bamberg
17:30 Giessen - Gottingen
20:15 Bayreuth - Bremerhaven
20:15 s.Oliver Wurzbu - Bonn
3rd Quarter Bayern 61-48 Jena
3rd Quarter Oldenburg 60-51 Mitteldeutscher
3rd Quarter Ulm - Ludwigsburg
HUNGARY: NB I. A - Winners stage
18:00 KTE - Duna
ICELAND: Premier league - Play Offs
21:15 KR Basket 54-64 Tindastoll
INDONESIA: IBL - Play Offs
4th Quarter Pelita Jaya - Satria Muda
ISRAEL: Super League
17:55 Nes Ziona - Ironi Nahariya
18:00 Maccabi Haifa - Hapoel Tel
20:05 Maccabi Tel Avi 84-92 Hapoel M. Jerus
ITALY: A2 East
18:00 Assigeco Piacen - Ferrara
18:00 Bergamo - Forli
18:00 Jesi - Ravenna
18:00 Mantova - Fortitudo Bolog
18:00 Poderosa Monteg - Trieste
18:00 Treviso - Orzi Basket
18:00 Udine - Imola
18:00 Verona - Roseto
ITALY: A2 West
18:00 Biella - Treviglio
18:00 Cagliari - Trapani
18:00 Eurobasket Roma - Agrigento
18:00 Latina - Virtus Roma
18:00 Legnano - NPC Rieti
18:00 Reggio Calabria - Napoli Cuore
18:00 Scafati - Casale Monferra
18:00 Siena - Tortona
ITALY: Lega A
12:00 Sassari - Venezia
17:00 Pesaro - Cantu
17:30 Brindisi - Cremona
18:15 Capo d'Orlando - Avellino
18:30 Virtus Segafred - Varese
19:00 Brescia - Olimpia Milano
20:45 Trento - Pistoia
ITALY: Serie A1 Women - Play Offs
18:00 Schio W - Dike Napoli W
ITALY: Serie A1 Women - Play Out
18:00 Vigarano W 57-69 Battipaglia W
JAPAN: B.League
06:35 Shimane 85-67 Niigata
07:05 Diamond Dolphin 76-81 Toyama
07:05 Sun Rockers 77-67 Chiba
07:05 Hokkaido 80-76 Osaka
07:05 Kyoto 67-71 Yokohama
08:05 SeaHorses Mikaw - Ryukyu
08:05 Alvark 47-70 NeoPhoenix
08:05 Nishinomiya 69-54 Shiga
KOSOVO: Superliga
19:00 Kerasan Prishti - Peja
LATVIA: LBL
17:00 Latvijas Univer 20-17 Ventspils
LITHUANIA: LKL
16:20 Neptunas 77-52 Lietuvos Rytas
1st Quarter Nevezis - Juventus
LITHUANIA: LMKL Women - Play Offs
14:00 Suduva Marijamp - Fortuna Klaiped
NETHERLANDS: DBL
17:00 Donar Groningen 98-126 Amsterdam
PHILIPPINES: Commissioners Cup
10:30 Blackwater Elit 128-114 Columbian Dyip
12:45 TNT KaTropa - Global Port
POLAND: 1. Liga - Play Offs
17:00 Poznan - Spojnia
17:00 Pruszkow - Leszno
17:30 Kutno - Lancut
18:00 GKS Tychy 8-10 Politechnika Kr
POLAND: 1. Liga - Play Out
17:00 Nysa Klodzko - Pogon Prudnik
18:00 KK Warszawa - Kotwica Kolobrz
1st Quarter Siedlce - Siarka
POLAND: Energa Basket Liga
17:45 Anwil Wloclawek - Polpharma Staro
17:45 Dabrowa Gornicz - GTK Gliwice
17:45 Koszalin - Ostrow Wielkopo
17:45 Lublin - Krosno
17:45 Rosa Radom - Gdynia
17:45 Torun - Zielona Gora
17:45 Trefl Sopot - Szczecin
17:45 Turow Zgorzelec - Legia
POLAND: Energa Basket Liga Women - Play Offs
18:00 Artego Bydgoszc - Sleza Wroclaw W
PORTUGAL: LPB - Losers stage
16:30 Lusitania - Barreirense
16:30 Terceira 102-92 Electrico FC
PORTUGAL: LPB - Winners stage
18:00 FC Porto - Benfica
RUSSIA: VTB United League
11:00 Astana 89-93 BC Kalev/Cramo
11:00 Enisey 65-43 Unics Kazan
1st Quarter Nizhny Novgorod - Zenit Petersbur
3rd Quarter Lokomotiv Kuban 43-42 Parma Perm
3rd Quarter Saratov 17-13 VEF Riga
SAUDI ARABIA: Premier League - Play Offs
16:00 Al - Hilal
18:00 Al Nasr - Ohod
SERBIA: Superleague
18:00 KK Metalac - KK Dynamic
20:00 Vojvodina Novi - Vrsac
21:00 Partizan - FMP Beograd
SLOVENIA: 1. SKL Women
19:30 ZKK Domzale W 89-74 Grosuplje W
SPAIN: ACB
12:30 Barcelona 72-82 Gipuzkoa
12:30 Bilbao 84-73 MoraBanc Andorr
12:30 Murcia 76-77 Tecnyconta Zara
12:30 Real Betis 79-80 Gran Canaria
12:30 San Pablo Burgo - Joventut Badalo
18:30 Valencia - Unicaja
SWEDEN: Ligan - Play Offs
17:00 BC Lulea - Sodertalje
TURKEY: Super Ligi
12:00 Fenerbahce 79-79 Tofas
18:30 Buyukcekmece 46-52 Trabzonspor
1st Quarter Galatasaray - Besiktas
4th Quarter Darussafaka 12-7 Banvit
UNITED KINGDOM: BBL
17:00 Plymouth Raider - Cheshire Phoeni
18:00 Glasgow Rocks - Newcastle Eagle
18:00 Manchester Gian - Sheffield Shark
3rd Quarter Surrey Scorcher - Bristol Flyers
UNITED KINGDOM: WBBL Women
15:30 Caledonia Pride - Leicester Rider
16:00 Durham Palantin - Nottingham Wild
16:00 Sevenoaks Suns - Oaklands Wolves
17:00 Team Northumbri 131-123 Barking Abbey C
USA: NBA - Play Offs
01:30 Minnesota Timbe 115-102 Houston Rockets
04:00 Utah Jazz - Oklahoma City T
19:00 Milwaukee Bucks - Boston Celtics
21:30 San Antonio Spu - Golden State Wa
23:00 New Orleans Pel 121-105 Portland Trail

R Refresh