25 February 19:07 (Africa/Lagos)

Basketball Live Scores

R Refresh |

AUSTRALIA: WNBL Women - Play Offs
08:30 Dandenong W 73-66 Perth Lynx W
09:00 Sydney W 111-69 Townsville W
AUSTRIA: Zweite Liga
17:00 Mistelbach 68-63 Mattersburg
18:00 Worthersee Pira - Celovec
18:30 Dornbirn Lions - Basket Flames
BELARUS: Premier League
12:00 Brest 63-72 BGEU
BELGIUM: Scooore League
20:30 Antwerp Giants - Leuven Bears
20:30 Okapi Aalstar - Liege
20:30 Oostende - Brussels
20:30 Spirou Charlero - Limburg
20:30 Willebroek - Belfius Mons
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH
17:00 Bosnjak 85-82 Gradanski
18:00 Siroki - Bosna
19:00 Kakanj - Mrkonjic Grad
19:30 Sloboda - Leotar Trebinje
advertisement 75-81
BRAZIL: LBF Women
00:00 Santo Andre W 80-73 Presidente Venc
BRAZIL: NBB
23:30 Cearense 95-92 Campo Mourao
23:30 Pinheiros 48-37 Minas
3rd Quarter Universo/Vitori 86-66 Mogi
BULGARIA: NBL
16:00 Rilski Sportist 77-67 Balkan
17:00 Beroe 82-80 Cherno More
17:00 Lukoil Academic 73-76 Academic Bultex
17:00 Spartak Pleven - Levski
CANADA: CIS
00:00 Concordia - Laval
01:00 Cape Breton 90-75 Saint Marys
01:00 Dalhousie 74-85 UPEI
01:00 StFX - UNB
20:00 Acadia - Memorial
CANADA: NBL
00:00 Cape Breton Hig 97-82 KW Titans
CHILE: LNB - 9th-12th places
00:00 Puente Alto - Catolica
00:00 Puerto Montt 57-92 Deportes Castro
CHILE: LNB - Play Offs
00:00 Leones Quilpue - Tinguiririca
23:00 U. De Concepcio - Espanol de Talc
CHINA: WCBA Women - Play Offs
11:30 Bayi Kilin W 53-38 Beijing W
CROATIA: A1 Liga
1st Quarter Skrljevo 75-89 Cedevita
3rd Quarter Gorica 46-47 Alkar
3rd Quarter Hermes Analitic 3-6 Split
CYPRUS: Division A
15:00 ETHA Engomi 84-77 AEK Larnaca
CZECH REPUBLIC: NBL - Losers stage
1st Quarter Brno 83-85 Jindrichuv Hrad
3rd Quarter Svitavy 8-7 Prostejov
CZECH REPUBLIC: NBL - Winners stage
17:00 Nymburk 81-65 Opava
17:00 Pardubice 62-46 Decin
DENMARK: Basketligaen
15:00 Randers 74-98 Svendborg
ESTONIA: Korvpalli Meistriliiga
14:00 Tallinna Kalev 80-108 Rapla
16:00 TTU KK 4-8 BC Kalev/Cramo
EUROPE: ABA League
1st Quarter KK Krka Novo me - Mornar Bar
21:00 Buducnost 94-78 FMP Beograd
EUROPE: Alpe Adria Cup - Play Offs
19:00 Rogaska 85-84 Helios Domzale
EUROPE: VTB United League
11:00 Zenit Petersbur 78-79 Enisey
14:00 Saratov - Astana
FINLAND: Korisliiga
16:00 BC Nokia 87-89 KTP Kotka Baske
16:00 Kauhajoen Karhu 69-55 Helsinki Seagul
16:00 Salon Vilpas 101-70 Pyrinto Tampere
FINLAND: Korisliiga Women
15:00 HyPo W 78-95 Forssan Alku W
16:00 Huima W 80-55 Vimpelin Veto W
16:00 Lappeenranta W 30-29 Espoo Team W
FRANCE: LFB Women
20:00 Bourges W - ESB Lille W
20:00 Flammes Carolo - Tarbes GB W
20:00 Lattes Montpell - Mondeville W
20:00 Nice W 60-95 Landes W
FRANCE: LNB
20:00 Cholet - Dijon
20:00 Limoges - Chalon/Saone
20:00 Nanterre - Le Portel
20:00 Orleans - Antibes
20:00 Strasbourg - Gravelines
2nd Quarter Monaco - Le Mans
FRANCE: Pro B
20:00 Boulazac - Roanne
20:00 Boulogne sur Me - Fos
20:00 Le Havre - St. Chamond
FYR OF MACEDONIA: Superleague
16:00 Pelister 45-59 Rabotnicki
1st Quarter Kumanovo 40-37 Vardar
2nd Quarter Feni Industries 5-9 Strumica
3rd Quarter Ohrid 39-32 Kozuv
GERMANY: BBL
20:30 Bonn - Bayreuth
20:30 Giessen - Tubingen
20:30 Vechta - Ludwigsburg
3rd Quarter Frankfurt 54-60 s.Oliver Wurzbu
3rd Quarter Oldenburg - Ulm
GERMANY: DBBL Women
18:00 Halle W - Freiburg W
19:00 Marburg W 77-71 Herner W
GERMANY: Pro A
19:00 Chemnitz - Kirchheim
19:00 Hanau - Dresden Titans
19:30 Finke - Baunach
19:30 Mitteldeutscher - Hamburg
GREECE: A2
15:00 Irakleio 89-80 Ethnikos Piraeu
16:00 AEL 1964 B.C. - Larissas 1928
16:00 Aiolos Astakou 100-69 Holargos B.C.
16:00 Faros Keratsini 88-77 Amyntas
16:00 Iraklis 73-82 Douka
16:00 Kavala 78-67 Psychikou
16:00 Machites 61-93 Arkadikos
16:00 Pagrati 67-85 Panionios
GREECE: Basket League
16:00 AEK Athens 100-79 PAOK
16:00 Aris 97-65 Koroivos
16:00 G.S. Kymis 74-77 Lefkadas
16:00 Lavrio 76-67 Prometheus
16:00 Trikala 74-79 Rethymno
HUNGARY: Division 1 Women
18:00 MTK Budapest W - ZTE NKK W
18:00 Vasas Csata W - Ujbuda BEAC W
18:30 Miskolc W 86-77 PINKK
HUNGARY: NB I. A
16:00 MAFC - Szedeak
18:00 Atomeromu SE Pa - Alba Fehervar
18:00 Jaszberenyi - Vasas
18:00 Kaposvari - KTE
18:00 Pecsi VSK - Zalakeramia
19:00 Soproni KC - Szolnoki Olaj
INDONESIA: IBL
08:00 Surabaya 70-76 Hangtuah
10:00 Satya Wacana 70-52 NSH Jakarta
12:00 Siliwangi Bandu 76-56 Bimasakti
14:00 Satria Muda - Aspac Jakarta
IRELAND: SuperLeague
19:00 GCD Swords Thun - Moycullen
20:00 Belfast - DCU Saints
20:00 Marian - Tralee Warriors
20:30 Templeogue - UL Eagles
21:00 KUBS Basketball - Killester
ISRAEL: Super League
19:30 Maccabi Rishon - Hapoel M. Jerus
ITALY: A2 West
20:30 Siena - NPC Rieti
21:00 Latina 85-65 Ferentino
JAPAN: B.League
06:00 SeaHorses Mikaw 81-91 Akita
07:00 Tochigi Brex 83-84 Toyama
09:00 Shiga 86-68 Alvark
10:00 Hokkaido 93-88 Yokohama
10:00 NeoPhoenix 85-100 Diamond Dolphin
10:00 Niigata 71-89 Osaka
10:00 Okinawa 75-66 Chiba
10:00 Sun Rockers - Kyoto
KOSOVO: Superliga
18:00 Kerasan Prishti - Vellaznimi
18:00 Sigal Prishtina - Ylli
20:00 Bashkimi 69-72 Trepca
LATVIA: LBL
16:00 Jekabpils 99-74 BK Ogre/Kumho S
16:00 Ventspils 75-80 Jurmala
4th Quarter Valmiera/ORDO 87-96 Liepaja/Triobet
LITHUANIA: LKL
15:00 Nevezis 86-77 Vytautas
16:00 Lietkabelis 46-95 Lietuvos Rytas
LITHUANIA: LMKL Women
14:00 Vilkmerge W 61-75 Kaunas W
LITHUANIA: NKL - Losers stage
15:00 Delikatesas Jon 97-88 Palanga Triobet
15:00 Mazeikiai 83-61 Ezerunas
15:00 Zalgiris Kaunas - Jazz Ktu Kaunas
LITHUANIA: NKL - Winners stage
15:00 Perlas 96-78 Sakiai Vytis
15:00 Silute 89-71 Rasai Raseiniai
15:00 Suduva 91-93ot Mantinga
MONTENEGRO: Prva A Liga
17:00 Jedinstvo - Ulcinj
18:00 Danilovgrad - Ibar Rozaje
18:05 Tivat - Sutjeska
NETHERLANDS: DBL
19:30 Weert - Dukes
20:00 Leeuwarden - Amsterdam
20:00 Leiden - Zwolle
20:00 Rotterdam 96-74 Donar Groningen
NORWAY: BLNO
16:00 Froya 72-99 Nidaros Jets
17:00 Centrum Tigers 48-83 Baerum
NORWAY: Kvinneligaen Women
16:00 Hoybraten W 46-53 Ullern W
POLAND: 1. Liga
13:00 Inowroclaw 85-75 Lancut
17:00 Legia - Pogon Prudnik
17:00 Nysa Klodzko - GKS Tychy
18:30 Alstom Krakow 52-51 Gliwice
POLAND: Ekstraklasa Women
16:00 Lublin W 71-75 Torun W
POLAND: Tauron Basket Liga
3rd Quarter Ostrow Wielkopo 68-75 Szczecin
PORTUGAL: LPB
3rd Quarter Benfica 68-44 Madeira
3rd Quarter FC Porto 56-40 Maia
3rd Quarter Galitos 40-41 Electrico FC
3rd Quarter Ovarense 45-65 Oliveirense
3rd Quarter Sampaense 80-55 Lusitania
3rd Quarter Vitoria 96-79 Illiabum
ROMANIA: Divizia A
16:30 Cluj Napoca - Dinamo Buchares
17:00 CSU Sibiu 58-40 Olimpic Baia Ma
19:50 CSM Oradea 38-39 Galati
3rd Quarter BC Mures Targu - BCM Pitesti
RUSSIA: Super League
3rd Quarter Khimki 52-42 Podmoskovie
SERBIA: First League
1st Quarter Tamis Petrohemi - Borac
20:00 KK Dunav 68-47 Konstantin
3rd Quarter KK Metalac 7-5 OKK Beograd
SLOVAKIA: Extraliga
3rd Quarter BC Prievidza 60-31 BK Svit
3rd Quarter Inter Bratislav 76-56 MBK Handlova
3rd Quarter Kosice 56-37 Karlovka Bratis
3rd Quarter Levice 41-43 Spisska Nova Ve
3rd Quarter MBK Lucenec 62-74 MBK Komarno
SLOVAKIA: Extraliga Women - Losers stage
15:00 Nitra W 46-52 Poprad W
15:00 Slovan Bratisla - Banska Bystrica
SLOVAKIA: Extraliga Women - Winners stage
17:00 Ruzomberok W - Good Angels Kos
18:00 Piestanske Cajk 54-60 Samorin W
SLOVENIA: Liga Nova KBM
20:00 LTH Castings 76-66 Sencur
SOUTH KOREA: KBL
06:00 Incheon 89-86 Seoul Knights
08:00 Goyang 73-84 Anyang
08:00 KCC Egis 61-69 Mobis Phoebus
SOUTH KOREA: WKBL Women
09:00 KEB Hanabank W 4-5 Woori Wibee W
SPAIN: ACB
1st Quarter Valencia - Joventut Badalo
20:00 Obradoiro CAB 4-4 MoraBanc Andorr
SPAIN: LEB Oro
1st Quarter Ourense - Palma Air Europ
20:00 Rio Breogan 67-70 Prat Joventut
SPAIN: LEB Plata
12:30 Moron - Taldea
18:00 Cambados - Granada
19:00 CB Zamora - Iraurgi SB
SPAIN: Liga Femenina Women
18:00 IDK Gipuzkoa W - Lacturale Arask
18:15 Bembibre W - Quesos El Pasto
19:00 Univ. Ferrol W - Perfumerias Ave
19:45 Cadi La Seu W 67-56 Gran Canaria W
SWEDEN: Basketligan Women
15:00 KFUM Ostersund 61-66 Alvik W
16:00 Norrkoping W 68-53 IK EOS Lund W
SWITZERLAND: LNA
16:00 Swiss Central B 86-70 Winterthur
17:00 Lugano Tigers - Regio Basel
17:30 BBC Monthey - BC Boncourt
17:30 Lausanne Basket - SAM Massagno
19:00 Geneva Lions 100-81 Neuchatel
TURKEY: KBSL Women
12:00 Adana Aski W 65-78 Fenerbahce W
13:30 Istanbul Univ. 75-61 Galatasaray W
14:00 AGU Spor W 75-67 Hatay W
14:00 Besiktas W 69-54 Osmaniye Gencli
14:00 Yakin Dogu W 66-75 Girne Univ. W
16:30 Mersin BB W 86-82 Botas W
TURKEY: Super Ligi
14:00 Istanbul BB 62-82 Ankara Kolejlil
14:00 Yesilgiresun 65-89 Besiktas
15:00 Buyukcekmece 81-86 Banvit
16:00 Best Balikesir 62-52 Tofas
TURKEY: TB2L
14:00 Antalya Bsb. 90-78 Inegol Belediye
14:00 Yesilyurt 68-75 Demirspor
14:30 Mersin Buyukseh 58-59 Karesi Spor
15:00 Bolu Spor 57-69 Artvin
15:00 Efe Spor 73-71ot Izmir Buyuksehi
15:00 FMV Isikspor 69-76 Karsiyakalilar
UKRAINE: Ukrainian Cup
15:00 BC Dnipro - Budivelnyk
UNITED KINGDOM: BBL
20:00 Surrey Scorcher - Worcester Wolve
20:30 Bristol Flyers - London Lions
UNITED KINGDOM: BBL Trophy
20:45 Leicester Rider 91-97 Cheshire Phoeni
URUGUAY: Liga Capital - Losers stage
00:30 Goes - Union Atletica
00:30 Sayago 89-80 Cordon
00:30 Welcome 102-92 Olimpia
USA: NBA
01:00 Indiana Pacers 120-112 Memphis Grizzli
01:00 Philadelphia 76 90-108 Washington Wiza
02:00 Atlanta Hawks 128-121ot Miami Heat
02:00 Chicago Bulls 95-109 Phoenix Suns
02:00 Milwaukee Bucks 97-84 Utah Jazz
02:00 Minnesota Timbe 110-93 Dallas Maverick
02:00 Oklahoma City T 107-97 Los Angeles Lak
02:00 Toronto Raptors 129-109 Boston Celtics
03:00 Denver Nuggets 97-105 Brooklyn Nets
04:30 Los Angeles Cli - San Antonio Spu
23:00 Sacramento King 110-117 Charlotte Horne
USA: NBA D-League
01:00 Canton Charge 115-125 Delaware 87ers
01:00 Fort Wayne Mad 109-120 Rio Grande Vall
01:00 Greensboro Swar 101-109 Maine Red Claws
02:00 Iowa Energy 110-103 Long Island Net
02:30 Austin Toros Sp 106-121 Northern Arizon
02:30 Texas Legends 109-108 Oklahoma City B
04:00 Reno BigHorns 115-111 Santa Cruz Warr
04:30 Los Angeles - Windy City Bull
23:00 Westchester 87-66 Greensboro Swar
USA: NCAA
00:00 Toledo 55-58 Central Michiga
00:00 Alabama State - Texas Southern
00:00 Belmont - Tennessee State
00:00 Charlotte - Marshall
00:00 Cornell - Princeton
00:00 Georgia - LSU
00:00 Idaho - Weber State
00:00 Maryland - Iowa
00:00 Oklahoma - Kansas State
00:00 Texas - Kansas
00:00 UNLV - Nevada
00:00 Wyoming - New Mexico
00:30 Southern Univ. 88-86 Alcorn State
00:30 Norfolk State - Howard
01:00 Canisius 45-64 Fairfield
01:00 Columbia 66-69 Princeton
01:00 Cornell 75-80 Penn
01:00 Dartmouth 77-64 Brown
01:00 Harvard 77-73 Yale
01:00 Monmouth 53-66 Siena
01:00 Niagara 72-85 St. Peters
01:00 Wisc. Green Bay 90-82 Oakland
01:30 Northern Kentuc 74-84 Illinois (Chi.)
01:30 Wright State 83-89 Valparaiso
02:00 Buffalo 74-81 Akron
02:00 Wisc. Milwaukee 82-89ot Detroit
03:00 Davidson 72-51 Dayton
03:00 Iona 76-46 Manhattan
04:00 California - Oregon State
18:00 Bucknell - Navy
18:00 Clemson - Florida State
18:00 Connecticut - SMU Mustangs
18:00 Eastern Michiga - Northern Illino
18:00 James Madison - Hofstra
18:00 Loyola Maryland - American Univer
18:00 Missouri State - Wichita State
18:00 NC State - Virginia
18:00 Pittsburgh - North Carolina
18:00 St. John's (N.Y - Georgetown
18:00 Temple - Tulane
19:00 New Hampshire - UMBC Retrievers
19:00 Bryant - Central Connect
19:00 South Carolina - Tennessee
19:00 St. Francis (PA - Fairleigh Dicki
19:00 Evansville - Indiana State
20:00 UNC Asheville - Liberty
20:00 Binghamton - Maine Black Bea
20:00 Colgate - Lafayette
20:00 DePaul - Seton Hall
20:00 Drake - Bradley
20:00 Eastern Kentuck - Tennessee Tech
20:00 Furman - Wofford
20:00 Kentucky - Florida
20:00 NC Wilmington - Northeastern
20:00 Northern Iowa - Illinois State
20:00 Oklahoma State - Texas Tech
20:00 Rhode Island - VCU Rams
20:00 TCU - West Virginia
20:00 Vermont - Stony Brook
20:00 Western Michiga - Ball State
20:00 William & Mary - Towson
20:00 Longwood - Char. Southern
20:05 Holy Cross Crus - Boston U.
20:30 Fordham - Richmond
20:30 Texas A&M - CC
21:00 North Texas - Southern Miss
21:00 Robert Morris - Sacred Heart
21:00 Villanova - Creighton
21:00 Minnesota - Penn State
21:30 Appalachian St. - Louisiana Monro
21:30 Cleveland State - Youngstown Stat
21:30 Miami (Ohio) - Bowling Green
21:30 Ole Miss - Missouri
22:00 Boise State - San Jose State
22:00 Boston College - Virginia Tech
22:00 Delaware State - Md.
22:00 High Point - Gardner Webb
22:00 Iowa State - Baylor
22:00 Miami (FL) - Duke
22:00 Michigan - Purdue
22:00 Morgan State - Hampton
22:00 Mount St. Mary' - St. Francis Bro
22:00 N. Carolina A&T - Savannah State
22:00 N. Carolina Cen - Bethune Cookman
22:00 Northwestern St - New Orleans Pri
22:00 Pepperdine - San Francisco
22:00 Providence - Marquette
22:00 South Carolina - Florida A&M
22:00 Stanford - Oregon
22:00 St. Bonaventure - Duquesne
22:00 Vanderbilt - Mississippi St.
22:00 Wagner - LIU Brooklyn
22:05 East. Washingto - Idaho State
22:15 Morehead State - Jacksonville St
22:30 Campbell - Radford
22:30 Coastal Carolin - Louisiana Lafay
22:30 Presbyterian - Winthrop
22:30 St. Louis - Saint Josephs
22:30 Nicholls State - SE Louisiana
23:00 Charleston - Drexel
23:00 Miss. Valley St - Jackson State
23:00 South Dakota St - Denver
23:00 UT Chattanooga - Mercer
23:15 Southeast Misso - Austin Peay
23:30 Lamar - Houston Baptist
23:30 Texas State - Troy
23:30 UT Arlington - South Alabama
WORLD: Americas League
01:00 Guaros de Lara 93-72 Soles
03:15 Fuerza Regia - La Union

R Refresh